Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 6 listopada 2016

Naukowcy z Kanady odkryli roślinę, która zabija komórki raka w 48 godzin

Dandelion-Tea-e1429782360871-620x306

Herbata z Mniszka oddziałuje na zakażone rakiem komórki w sposób, który je dezintegruje w 48 godzin, podczas których żadne zdrowe komórki nie są zarażane. Ta często pomijana roślina jest uznawana za chwast, ale ma wiele leczniczych właściwości i powinna być zbierana z dala od dróg i innych zanieczyszczeń.
Nasze babki używały syropu z mniszka wiedząc, że zawiera wiele leczniczych substancji, jakkolwiek nie miały pewności czy korzeń mniszka może pomóc w leczeniu chorych na raka. Naukowcy odkryli, że korzeń tej rośliny okazuje się lepszy od chemioterapii, która zabija wszystkie komórki, a korzeń mniszka tylko te z rakiem.
Dodatkowo ma właściwości moczopędne, stymuluje wydzielanie żółci, oczyszcza wątrobę, pomaga w alergiach i redukuje cholesterol. Zawiera bardzo ważne witaminy i minerały takie jak: witamina B6, tiamina(wit. B1), ryboflawina(wit. B2), witaminę C, żelazo, wapń, potas, kwas foliowy i magnez.
Zawiera do 53% dziennego zapotrzebowania na witaminę K i około 110% zalecanej dziennej dawki witaminy A. Fakty te są znane od lat, ale ostatnie badania dały nowe światło na mniszka.
Na uniwersytecie w Windsor w Kanadzie przeprowadzono badanie na wydziale chemii i biochemii, i rezultaty mogą dawać nadzieję chorym na raka. Odkryto że korzeń mniszka zabija komórki raka bez negatywnego wpływu na zdrowe, co zostało opublikowane na stronie Natural News.

Badanie pokazało, że herbata z mniszka oddziałuje na komórki raka tak, że dezintegrują się one w ciągu 48 godzin, podczas których żadne zdrowe komórki nie są uszkadzane. Wywnioskowano, że długotrwałe leczenie korzeniem mniszka może zniszczyć większość komórek raka i ze względu na nieoczekiwane rezultaty, naukowcy otrzymali dodatkowe wsparcie by kontynuować badania nad tym cudownym ziołem.
wdr-620-dandelion-cu

Jak zbierać korzeń mniszka?

Korzeń mniszka zbiera się jesienią lub wiosną, kiedy cała energia jest skupiona w korzeniu. Korzeń należy wyrywać z ziemi. Użyj małej łopatki, po czym delikatnie usuń ziemię dookoła korzenia. Upewnij się, że korzeń pozostaje nietknięty, by nie utracić leczniczych płynów z jego wnętrza.
Przenieś korzeń w czyste miejsce i podczas odrywania korzenia skup uwagę na dużych i dorodnych roślinach.

 Dandelion_Root

Jak przechowywać korzeń mniszka?

Jako lekarstwo, korzeń mniszka jest używany zarówno świeży jak i ususzony. Jeśli chcemy przechowywać korzeń mniszka, musimy go ususzyć. Przed suszeniem, korzeń powinien zostać ostrożnie obrany i pokrojony na mniejsze, równe kawałki. Korzeń mniszka powinien być trzymany na świeżym powietrzu. Rozłóż je na płaskiej powierzchni w chłodnym, suchym miejscu z dobrą wentylacją.
Korzeń będzie ususzony w przeciągu 3 do 14 dni., można poznać po tym, że stanie się kruchy. W takim stanie korzeń mniszka zachowuje swoje medyczne właściwości do roku, i powinien być przechowywany w szklanym słoiku, w chłodnym, ciemnym miejscu.


Źródło: healthyandnaturallife.com


Opracowała: Małgosia Grzybowska dla

https://i.wpimg.pl/648x0/i.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/gallery/2015/12/22/11387821-l_3a9c.jpg