Łączna liczba wyświetleń

piątek, 30 września 2016

Aston Martin

Aston Martin DBS
Aston Martin Lagonda Limited – brytyjski producent luksusowo-sportowych samochodów z siedzibą w Gaydon, w hrabstwie Warwickshire, w Wielkiej Brytanii. Nazwa firmy pochodzi od wyścigu Aston Clinton Hill Climb i nazwiska jednego z założycieli, Lionel Martin.
Od 1994 do 2007 Aston Martin był częścią Premier Automotive Group, własnością Ford Motor Company. 12 marca 2007 został sprzedany spółce w skład której wchodzi: David Richards (właściciel firmy Prodrive), John Sinders oraz kuwejckie spółki Investment Dar i Adeem Investment. Ford zachował 15% udziałów.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d3/Aston.db5.coupe.300pix.jpg
Aston Martin DB5
Od 2013 koncern Daimler AG zakupił 5% akcji, dzieląc się najnowszą technologią. Trwają rozmowy nad częściowym lub całkowitym zakupem udziałów Astona Martina Lagondy Limited.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/AstonMartinDileo.png
Oprócz wykończenia pojazdu, dostosowanego do gustów klienta, Aston Martin potrzebował odpowiedniej klasy urządzeń audio. W roku 2002 rozpoczął współpracę ze szkockim przedsiębiorstwem Linn Products Ltd. (słynącym z high-endowych systemów audio/video) w celu zapewnienia jak najwyższej jakości dźwięku w samochodzie. Linn miał okazję po raz pierwszy zaprojektować system audio dla rynku samochodowego, wykorzystując wcześniejsze doświadczenia z produktów audio/video na rynek konsumencki oraz systemów multi-room na lotnisku Heathrow w Londynie, dla liniowców Queen Mary i Queen Elisabeth II.

Aston Martin DB9
Aston Martin wielokrotnie występował w serii filmów o superagencie wywiadu brytyjskiego Jamesie Bondzie. Srebrny DB5, wyposażany w różne gadżety, pojawił się w filmach Goldfinger (1964) i Operacja Piorun (1965), Skyfall (2012). Na krótko DBS grał w filmie W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości (1969). Po przerwie, kiedy Bond używał samochodów BMW, a także brytyjskich samochodów Lotus, Aston Martin ponownie pojawił się w W obliczu śmierci (1987), 15 lat później V12 Vanquish w Śmierć nadejdzie jutro (2002), a następnie nowy DBS w Casino Royale i 007 Quantum of Solace. W 2014 roku model DB10 pojawił się w filmie Spectre. Marka Aston Martin Vanquish pojawiła się też na końcu filmu Twilight.
Kabriolet Aston Martin DB7
Aston Martin Vanquish na Motor Show Poznań 2015
Aston Martin Vanquish
Aston Martin Rapide S
Aston Martin Rapide
Aston Martin Rapide
V12 Vantage na AutoRAI 2009
Aston Martin V12 Vantage
Aston Martin V8 Vantage
Aston Martin V8 Vantage Roadster